Ogrodowe szkodniki

Jeżeli rośliny ogrodowe zaczynają być niszczone, należy rozpoznać szkodnika, by wiedzieć jakimi metodami można się go pozbyć. Jeżeli zadomowią się masowo, staną się wyjątkowo uciążliwe i trudne do usunięcia.

Gryzonie w cieplejszej porze roku zjadają zboża, trawy, kłącza, warzywa, cebule oraz bulwy roślin ozdobnych. Natomiast zimą ich przysmakiem jest kora drzew i pędy. Mieszkają w budowanych w ziemi norach i są najliczniejszymi szkodnikami, które rozmnażają się nawet zimą. Żyją w koloniach a na zimę myszy mogą przenieść się do ludzkiego domu. Co prawda w sprzedaży są trutki i specjalne preparaty, ale przed sięgnięciem po środki chemiczne można spróbować metod łagodniejszych. Zacząć można od posadzenia roślin, których nie lubią jak czosnek, nostrzyk, komosa, czy ostrzeń. Postawić można także odstraszacze, które będą je odpychały dźwiękiem.

Kolejna zmora ogrodników – ślimaki. Żerują na roślinach jednorocznych, wieloletnich, ozdobnych, krzewach, drzewach i warzywach. Ślimaki są przysmakiem takich zwierząt jak ptaki, jaszczurki, czy ropuchy. Dlatego ich pojawienie się w ogrodzie może pomóc w walce ze ślimakami. Można je także wyłapać wabiąc plastrem buraków, marchwi i jabłkami.

Krety chociaż mają zredukowane oczy, mają niezwykle czuły słuch. Mieszkają pod ziemią i od wiosny do jesieni żerują pod powierzchnią. Zjadają co prawda ślimaki i inne szkodniki, ale także dżdżownice i żaby, które są w ogrodzie pożyteczne. Ich obecność jest widoczna po licznych kopcach zostawionych na murawie. Aby je odstraszyć można sadzić bazylię, aksamitki i wilczomlecze. Jeżeli nie podziała, użyć można preparatów chemicznych.

Poza szkodnikami roślin równie uciążliwe są komary, zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory. W walce z nimi skuteczne są odstraszacze znajdujące się w ofercie sklepu http://importmania.pl/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s