Oranżeria

Czy marzycie o tym, aby mieć pokój pełny kwiatów w domu? Nic prostszego! Jeśli macie trochę pieniędzy oraz trochę wolnej przestrzeni możecie przebudować swój dom lub mieszkanie i wzbogacić swoje miejsce o oranżerię.

Oranżerie od wieków służyły królom i królowym, damom oraz ich wybrankom serca, rycerzom, paniczom oraz szlachcie za ogrody, w których można było posadzić i wyhodować egzotyczne rośliny. Zwiedzając Zamek Książ, nie mogłam oprzeć się pokusie i oczywiście zwiedziłam Palmiarnię. Marzę, aby kiedyś mieć podobną.

Marzenia marzeniami, ale jeśli naprawdę podoba się wam taki pomysł, to już możecie rozpocząć planowanie dotyczące tego, jakie rośliny, kwiaty, drzewa i kwiaty chcielibyście zobaczyć w swojej palmiarni.

Ja z pewnością wybrałabym egzotyczne kaktusy (nie ze względu na to, że nie trzeba ich podlewać, ale strasznie podobają mi się takie duże agawy), palmy kokosowe i takie z pniem, które kokosów nie rodzą. Posadziłabym także egzotyczne, tropikalne drzewa owocowe: cytrusy, pomarańcze, mandarynki. Te owoce są pozytywne (głownie przez ich jasny kolor) i wzmagają u mnie dobre nastawienie, nawet gdy mam zły humor.

Wśród posadzonych kwiatów i krzewów postawiłabym ławeczkę i stolik, na którym mogłabym położyć filiżankę herbaty czy laptopa. Praca wśród zieleni jest zdecydowanie łatwiejsza.

Jeśli chodzi o kwiaty to na pewno posadziłabym tak bardzo teraz popularne storczyki. Oczywiście sama zajmowałabym się pielęgnacjom moich roślin, ale wynajęłabym także specjalistę. Wśród tylu roślin nie trudno o pojawienie się natrętnych szkodników bądź roślinnych wirusów. A o rośliny trzeba dbać.
oranżeria

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s