Ochrona roślin balkonowych

Macie na balkonie rośliny? Pamiętajcie, że je także trzeba chronić przed zimnem i działaniem niskich temperatur. Poniżej kilka rad, co możecie w tej kwestii zrobić.

Niektóre rośliny można spokojnie zostawić na balkonie. Są to przeważnie gatunki wieloletnie, do których zaliczają się krzewy liściaste, iglaste czy byliny. Bez względu na to, jakie aktualnie panują warunki za oknem, te rośliny należy także podlewać, bo mogą uschnąć. Należy także okryć korzenie roślin, opatulić szczelnie donicę bądź kwietnik.

Należy także zwrócić uwagę, czy nasze rośliny nie wypuściły już młodych pędów. Je także należy ochraniać. Wrażliwe na zmiany temperatury są gałęzie iglaków, krzewów liściastych, mających zielone liście zimą. Jak można chronić takie pędy? Na przykład można zacienić balkon od strony południowej i zachodniej. Dzięki temu na pędy nie będzie działało ostre, zimowe słońce. Listki będą także ochronione przed wiatrem.

Jeśli natomiast na balkonie macie krzewy gubiące liście w okresie jesiennym, pozostałe badyle, także należy ocieplić, aby gałązki nie zamarzły przez zimę i na wiosnę były w stanie wypuścić świeże, zielone listki.

Wiosna w naszym klimacie nadchodzi czasem i kilka razy. Dlatego trzeba wyczuć najlepszą porę, która byłaby odpowiednia na zdejmowanie osłonek z roślin balkonowych. Dobrym sposobem jest wykonywanie tego stopniowo bądź etapowo, zwracając szczególną uwagę na pogodę. Czasami konieczne będzie odsłanianie roślin na dzień, a zasłanianie na noc. Tak dzieje się w marcu. 🙂

indeks

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s