Zieleń w mieście.

Zdjęcia-0012 []

Pasy zieleni między ruchliwymi ulicami miasta to standard w projektowaniu zieleni miejskiej.

  Podczas planowania rozbudowy dróg, ulic i chodników, zaplanowana jest precyzyjnie także roślinność jaka może znaleźć się między ulicami. Im więcej jest zieleni w miejscach, które z powodu braku przeznaczenia ich na ruch samochodowy lub pieszy byłyby puste lub pokryte betonem, albo piaskiem, tym miasto prezentuje się lepiej. Tak powstał już dziesiątki lat temu pomysł zasadzania zieleni we wszystkich możliwych miejscach ruchliwego miasta.

  Większość miast w Polsce stosuje się do tradycji posiadania jak największej ilości roślin na swoim terenie, zwłaszcza, że roślinność ma dobroczynny wpływ na powietrze, którym oddychamy, wytwarzając tlen, co ogranicza zagrożenie smogiem w mieście pełnym spalin.

  Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie pasów zieleni między ruchliwymi ulicami miast. Oprócz funkcji oddzielenia ulic od siebie pas zieleni bardzo ładnie się prezentuje w mieście. Wystarcza zasadzenie trawy w pasach obok dróg i ulic, aby miasto nabrało ładnego wyglądu. Na pasach zieleni często są sadzone także niskopienne krzewy, które wiosną pięknie kwitnie dodając miastu kolorów.

  Im więcej zieleni w mieście tym ładniej się ono prezentuje, dlatego wymarzylibyśmy sobie zieleń w każdym pustym miejscu miasta.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s